Головна » Статті » Батьківська сторінка

Як гарантувати безпеку дітей у зимовий період.

Як одягатись на свіжому повітрі

Щоби перебувати на повітрі в зимовий час, діти повинні тепло вдягатись. Кілька тонких шарів одягу допоможуть зберегти сухість і тепло під час ігор під відкритим небом. І, звісно, важливо пам'ятати про теплі чобітки, рукавички й шапку.

  • Для малюків є правило: одягати завжди на один шар одягу більше, ніж у таких же умовах одягає дорослий.
  • При їзді в автомобілі на немовлятах і дітях мусить бути одяг тонких шарів, а не товсті, громіздкі пухові пальто чи комбінезони.

Як одягатися вдома

Пледи, ковдри, простирадла, подушки та інші постільні предмети треба тримати подалі від немовляти, яке спить, тому що вони несуть ризик задушення та можуть призвести до синдрому раптової дитячої смерті (СРДС). Краще використовувати одяг, призначений для сну, такий як суцільна дитяча піжама або спальний мішок.

Якщо для того щоб зігріти дитину уві сні, необхідна ковдра, вона повинна бути тонкою, заправлятись під матрац ліжечка й сягати тільки грудей малюка так, щоб його обличчя не було накрите.

Переохолодження (гіпотермія)

Переохолодження розвивається в тому випадку, якщо температура в дитини падає нижче норми через вплив низької температури навколишнього середовища. Часто це відбувається тоді, коли дитина грається на відкритому повітрі в дуже холодну погоду, не одягнувшись належним чином, або коли одяг стає мокрим. Треба пам'ятати про те, що в дітей переохолодження розвивається швидше, ніж у дорослих.

Коли настає переохолодження, дитина може тремтіти, стати млявою й незграбною. Її мова стає невиразною, а в більш важких випадках знижується температура тіла.

Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина переохолодилась, відразу ж телефонуйте у швидку допомогу. До того часу доки не прибуде допомога, принесіть її у приміщення, зніміть весь мокрий одяг і загорніть у ковдру або теплі кофти.

Обмороження

Обмороження відбувається тоді, коли замерзають шкіра та інші тканини організму. Цей стан найчастіше проявляється на пальцях рук, ніг, вухах і на носі. Вони можуть збліднути, посіріти й покритись пухирями. У той же час дитина може скаржитися, що її шкіра «горить» або «затекла».

У разі обмороження заберіть дитину в закрите приміщення й помістіть обморожені частини тіла в теплу (не гарячу) воду з температурою 40°С (температура більшості гарячих ванн). До замерзлих вух, губ і носа можна прикласти теплу мочалку.

Обморожені ділянки розтирати не можна!

За кілька хвилин витріть дитину й накрийте одягом чи ковдрами. Дайте їй випити щось тепле.

Якщо оніміння триває більше декількох хвилин, зверніться до лікаря.

Як зберегти здоров'я дитини взимку

Багато педіатрів уважають, що немовля на першому році життя достатньо купати два-три рази на тиждень. Більш часті ванни можуть висушити шкіру, особливо в зимовий період.

Холодна погода не викликає застуду чи грип. Але віруси, які їх викликають, поширюються в зимовий час досить швидко, ураховуючи ослаблений імунітет і контакт дітей при спільному перебуванні в дитячому садку чи школі. Ви можете навчити дитину часто мити руки, чхати або кашляти в хустинку чи ж у вигин ліктя, це допоможе знизити ризик поширення ГРВІ та грипу.

Пам'ятайте, що близько 80 % усіх випадків захворювання на грип припадає на період з листопада по березень.

Зимові види спорту та розваг

Установіть розумні обмеження за часом на ігри на свіжому повітрі, щоб запобігти переохолодженню та обмороженню. Нехай діти періодично повертаються у приміщення, щоб зігрітися.

Катання на ковзанах

Дозволяйте дітям кататись на ковзанах тільки на поверхнях, які спеціально призначені для цього. Порадьте дитині:

  • кататись у тому ж напрямку, що й усі інші;
  • не бігати по льоду, а кататись передбачуваною траєкторією;
  • ніколи не кататись поодинці;
  • не жувати жувальну гумку й не їсти цукерки під час катання на ковзанах.

Буде набагато безпечніше, якщо дитина одягне шолом, наколінники й налокітники, особливо під час навчання кататись на ковзанах.

Катання на санчатах

  • Суворо забороніть дитині кататись поблизу будь-якого виду транспорту.
  • Під час катання на санчатах діти повинні перебувати під наглядом дорослих.
  • Маленьким дітям краще кататись окремо від дітей старшого віку.
  • Не дозволяйте дітям кататись головою вперед. Це підвищує ризик травмувати голову.
  • Під час катання бажано вдягати шолом.
  • Найбезпечніше використовувати санчата, якими можна керувати за допомогою керма.
  • Санчата повинні бути міцними, не мати гострих країв або уламків, а рульовий механізм повинен бути добре змазаним.
  • Схили повинні бути вільними від перешкод (таких як дерева або паркани), покритими снігом, а не кригою, і не бути занадто крутими (менше 30°), а також мати тривалу площину в кінці.
  • Уникайте катання в місцях великого скупчення людей.

Катання на лижах і сноуборді

  • Навчати кататись на лижах чи сноуборді повинен тільки кваліфікований інструктор, який уміє працювати з дітьми й гарантувати їхню безпеку.
  • Ніколи не катайтесь на лижах чи сноуборді поодинці.
  • Маленькі діти завжди повинні знаходитись під наглядом дорослих. Ступінь нагляду за дітьми старшого віку залежить від їхньої зрілості й майстерності. Якщо старші діти катаються без дорослих, їх завжди повинен супроводжувати принаймні один приятель.
  • Усі лижники та сноубордисти повинні носити шолом. На лижних трасах зазвичай вимагають носити шоломи, але якщо ні, про це повинні подбати батьки.
  • Обладнання повинно відповідати віку дитини й підходити їй. Лижники повинні використовувати лижні кріплення, які щорічно регулюються. Сноубордисти повинні носити рукавички із вбудованим захистом зап'ястя. Слід також використовувати сонцезахисні окуляри.
  • Схили повинні відповідати здібностям і досвіду лижника або сноубордиста. Уникайте людних схилів.
  • Уникайте катання в районах, де є дерева та інші перешкоди.
Категорія: Батьківська сторінка | Додав: Admin (04.01.2019)
Переглядів: 185 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: