Головна » Статті » Батьківська сторінка

Дитина на дачі: безпека перш за все!

 

На вулиці літо, сонце, свіже повітря! Саме час організувати поїздку на дачу, адже відпочинок на природі так корисний для дитячого здоров'я. Малюк проводить практично весь час на свіжому повітрі, що дуже корисно для його організму. Однак як би відпочинок не підніс неприємних сюрпризів, слід обов'язково пам'ятати деякі правила безпеки.

Діти дошкільного віку зазвичай дуже цікаві, але не завжди можуть зрозуміти, що є для них небезпечним, а що - ні. Тому гостра сапка або лопата можуть здатися дитині вельми цікавими предметами для гри.

Малюкові дуже хочеться познайомитися з усіма інструментами. Купуйте дитячий набір інструментів. Головне, щоб він був безпечний і відповідав віку. Малій дитині можете запропонувати тільки пластмасовий молоточок, п'ятирічному - справжній невеликий молоток.
Краще коли дорослий покаже і розповість дитині, як користуватися інструментом, пояснить, чим він небезпечний. І, звичайно ж, дорослим потрібно стежити за собою і не розкидати садовий інвентар де доведеться.

Діти хочуть повторювати дії дорослих. Тому їм необхідна лопатка, відерце, лійка і своя маленька грядку. Відсипте малечі з пакетиків насіння моркви, петрушки, кропу. Відведіть місце на городі під дитячу грядку. Покажіть, як копати, робити борозенки, засипати насіння і поливати.

«З'їж малюк полуничку, дивись яка стигла» - ласкаво скаже бабуся дитині і протягне йому ягідку прямо з грядки. Стійте! Ні в якому разі не можна допускати, щоб дитина їла немиті ягоди або фрукти!

Навіть якщо дорослі впевнені, що «натуральні екологічно чисті» домашні огірочки-помідорчики ніякої небезпеки не представляють, наслідки можуть бути плачевними. Адже скільки хвороботворних мікроорганізмів може перебувати на немитих овочах і фруктах! Тому дорослим дуже важливо показати дитині, що перед тим як з’їсти ті чи інші фрукти, їх потрібно помити, і не забувайте самі дотримуватися цього правила..

 

Два-три роки - це період, коли малюк інтенсивно пізнає навколишній світ. Його цікавить все. Трісочка на дорозі. Яка вона на смак? А що їй можна робити? А копати можна? А на водичці вона триматися буде?

Особливо це цікаво міському малюкові, який бачить багато асфальту і щільно витоптану траву в місті. Нехай насолодиться на дачі камінчиками, жучками, і ніжно-салатовою травичкою. У пісочницю, як і в воду, маляті крім дитячих формочок можна надати пластикові пляшки, стаканчики від йогурту, флакони, коробочки. Малюк із задоволенням проведе не одну годину в пісочниці або у «ставка», вивчаючи властивості піску і води, розмірковуючи, що ще можна зробити з пластиковою пляшкою.

Те, що ви вважаєте мотлохом, старими непотрібними речами, з точки зору дитини є істинним багатством, з якого вони творять: споруджують космічні ракети, кораблі піратів, будиночки для Барбі. Перш, ніж що-небудь викинути, запропонуйте ці «скарби» малюкові.

Щоб перебування дитини на дачі було корисним і приємним, дорослим потрібно обов'язково знайомити малюка з місцевою флорою і фауною. Різні козявочки-букашечки, дивні і дивовижні рослини - все це викликає у дитини жвавий інтерес. Помацати, понюхати - відомі та доступні дитині способи вивчення навколишнього світу. Корисно пояснити дитині, чому не можна рвати квіти і ламати гілки, чому не можна їсти незнайомі ягоди і чому жучків-павучків краще залишити в спокої.

Рухливі ігри на природі дуже подобаються дітям, та й дорослим теж. Особливо популярна у дітлахів 5-7 років гра в хованки, адже он скільки навколо різних дерев та кущів. І дитина намагається забратися якомога далі, щоб його подовше не знайшли. Тому важливо відразу ж окреслити межі гри, наприклад, забороняється ховатися далі «он тієї берізки». Дорослим краще стати спостерігачами і стежити за тим, щоб зазначені межі не порушувалися.

Дійсно, дитину на дачі підстерігає безліч небезпек: він може захворіти, отруїтися, поранитися і навіть загубитися. Але це зовсім не означає, що дитині на дачі не місце, навпаки, його вже з малих років можна привчати до праці на землі. Для малюка можна виділити свою «грядку», на якій він посадить рослини і буде за ними доглядати.

Щоб уникнути неприємностей під час відпочинку дитини на дачній ділянці, зверніть увагу на наступні деталі:

*У перші дні перебування дитини на дачі, проведіть невелику екскурсію по ділянці і поясніть, що їсти не потрібно і куди самостійно ходити не можна.

*Не пускайте дитини до місць, де зберігаються «небезпечні» для нього предмети: бензопили, граблі, бензин та інше господарське начиння.

* Щоб уникнути отруєння у дитини звертайте особливу увагу на умови зберігання продуктів. Очевидно, що холодильники та морозильні камери в найближчих магазинах не найкращої якості і «новизни». До того ж, продукти в маленьких дачних магазинах розкуповуються поволі, що й може призводити до закінчення термінів придатності.

* Всі овочі та фрукти, які ви даєте дитині, необхідно ретельно промити кип'яченою водою.

* Фрукти маляті необхідно давати без кісточок, щоб він не попирхнувся.

 

Категорія: Батьківська сторінка | Додав: Admin (09.06.2017)
Переглядів: 190 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: