| Головна » Статті » Методична сторінка |
Тема: «Помічники для всієї родини». Мета: працювати над індивідуальними цілями дітей згідно індивідуального сімейного плану; вчити малят допомагати батькам в домашніх справах; розвивати соціально – побутові навички; коригувати дрібну моторику пальців рук, рухову память, довільну увагу; виховувати повагу до людської праці та старанність під час виконання завдань. Обладнання: лялька, хустинки, мотузка, прищіпки, м'які іграшки вірші О.Стрілець «Помічниця», П.Ребро «Як Іванко загорів».
Хід заняття. I. Підготовчий етап. До
дітей у гості завітала лялька Катруся. - Діти, давайте привітаємось із нашою гостею:
«Добрий день!». - Лялька Катруся хоче з вами ближче
познайомитися і дізнатися, як вас звати, як звуть
ваших матусь, татусів, сестричок та братиків. ( Діти по черзі називають свої імена та імена членів сім'ї). II. Основний етап. - Зараз будемо
розповідати про те, як ви допомагаєте своїм мамам, татам, братикам чи
сестричкам вдома. (Якщо
діти вагаються із відповідями,вихователь пропонує послухати ляльку Катрусю про
те, як вона допомагає своїм рідним). - Лялька Катруся полюбляє допомагати своїй
мамі прибирати у квартирі, Катруся завжди свої іграшки складає після ігор,
прибирає зі столу разом із мамою, із старшою сестрою доглядає за кімнатними
рослинами. Катруся акуратно складає свої речі у шафу. А братик Катрусі любить
разом із татом щось ремонтувати і лагодити. Катруся із сестричкою і братиком –
справжні помічники для своїх батьків. - Як ви допомагаєте
мамі? ·
Відповіді дітей. - Яку допомогу чекає
від вас тато? ·
Відповіді дітей. - Як ви можете
допомагати для бабусі/дідуся? ·
Відповіді дітей. - Які корисні справи
робите разом із сестричкою чи братиком? ·
Відповіді дітей. - Молодці, які ви всі чудові помічники! - Лялька Катруся
пропонує нам зробити подорож до країни ледарів – Ледарандії. Мешканці цієї
країни не вміють і не хочуть нічого робити! Ми зможемо показати ледарандцям, що
працювати весело і цікаво. Щоб вирушити
до цієї країни нам потрібно всім взятися за руки і сказати чарівні слова: Працювати вміємо, Працювати любимо. Працювати всіх навчимо, До Ледарандії летимо. ( Виконуються змахи ручками ). - Ну от ми з вами і опинилися в країні Ледарандії. На столику дітей зустрічають мешканці чарівної країни ( м'які іграшки). - Давайте покажемо ледарандцям, як потрібно працювати! (Діти виконують рухи відповідно до змісту віршів). 1.Дрова топірцем рубаю, 2. Рученята наші милі Потім пилкою пиляю. Посуд ми самі помили, Понесу до бабки, Мисочки із тарілками . Щоб спекла оладки. Допомагали нашій мамі. Ладоньки-ладки.
3. Туки-туки молотком, Дім збудуємо з дашком Височенний буде дім, Скоро житимемо у нім. - Малята, погляньте у мисочці лежать випрані хустиночки. Ніхто з мешканців країни не знає, що з ними потрібно робити. А ви знаєте? · Відповіді дітей. -
Діти, я бачу, що ви готові працювати, розпочнемо? Вихователь
розміщує шнурівочку і пропонує дітям розвісити хустинки, прикріплюючи їх
прищіпками. Перед
виконанням завдання діти відповідають на запитання: - Давайте порахуємо разом, скільки у нас хустиночок? · Відповіді дітей. - Якого кольору прищіпка? (Червона) · Відповіді дітей. - Якого кольору друга прищіпка? ( Жовта) ·
Відповіді дітей. Вихователь
показує малятам послідовність виконання
завдання – хустинки розвішати, а потім акуратно зняти та скласти на столик. Завдання
діти виконують почергово. Після виконання завдання проводиться закріплення назв кольорів та рахунок. -(Ім'я дитини),
візьми, червоні прищіпки. Які прищіпки
залишилися? (Запитується у декількох
дітей). - Скільки жовтих прищіпок? · Відповіді дітей. - Скільки червоних прищіпок? · Відповіді дітей. - Ледарандці
здивовані, як легко і швидко ви виконали завдання! Мешканці Ледарандії обіцяють
нам, що будуть такими працьовитими, як і ви, діти. Тепер ця країна буде
називатися Працеляндія! Настав час нам вирушати додому. Працювати вміємо, Працювати любимо. Працювати всіх навчили І додому полетіли! - Всі дуже добре виконували
завдання і напевно втомились? Дітки, а коли мама працює або тато, вони
стомлюються? Ви повинні допомагати своїм
рідним та поважати і любити їх за те, що вони піклуються та оберігають вас. III. Заключний етап. - Давайте
послухаємо вірші про діток, які, як і ви,
допомагають своїм батькам. Читання віршів О. Стрілця « Помічниця» та П.Ребра « Як Іванко загорів». Помічниця. Є у мами доня, Гарна, білолиця. Є у мами доня – Леся - помічниця. Устає раненько, Підмете чистенько. Ще й до мами каже Відпочиньте, ненько! Посуд я помию, Гарно стіл накрию, Тільки борщ зварити Я іще не вмію.
Як Іванко загорів. Не прийшлось Іванку
літом Загорять на бережку. На баштані був із
дідом, Був із татом на току. Був із мамою на полі – Кукурудзу проривав. Був із хлопцями у школі
– Тополята поливав. Був у тракторній
бригаді, Де працює старший брат. Із сестрою на леваді Пас овець або телят. Від пташок стеріг
коноплі, Для кролів травичку
рвав, На городі він картоплю, Як дорослий підгортав. І ніде не лінувався. Скрізь трудився, як
умів, І від сонця не ховався
– Через те він загорів! Навіть вигоріли брови, Побілів у хлопця чуб… Будь, Іваночку, здоровий, Наш невтомний працелюб! - Ми багато дізналися про
те, як потрібно допомагати нашим близьким та рідним. - А зараз настав час
прощатись з нашою гостею, лялькою Катрусею.
- До побачення,
Катрусю!
| |
| Переглядів: 1438 | |
| Всього коментарів: 0 | |